Питання-відповідь щодо бустерної дози від COVID-19

Деякі з наших пацієнтів, які вже пройшли два етапи вакцинації, вагаються чи потрібно вакцинуватися втретє🤔?
Якщо вакцинувався вакциною AstraZeneca потрібно робити бустер виключно нею чи можливі інші варіанти? Чи захистить звична вакцина від COVID-19 від нових штамів вірусу? Давай розберемося разом з МОЗ України😉!

🙋🏼‍♀️Чи захищає вакцинація від нових штамів вірусу?

☝🏻Так, вакцинація значно зменшує ризики важкої хвороби від штаму “Омікрон”. З часом ефективність двох доз знижується, тому через 6-9 місяців треба отримати бустерну дозу. Це захистить вас від госпіталізації на 90%.


🙋🏻‍♂️Якщо я маю першу дозу щеплення вакциною CoronaVac, чи можна робити друге щеплення іншою вакциною?

☝🏻За схемами, які ухвалив МОЗ, другою вакциною може бути або CoronaVac, або векторна вакцина від AstraZeneca, або мРНК-вакцини (Pfizer, Moderna).


🙋🏻‍♀️Зробила першу дозу вакциною AstraZeneca в листопаді, а коли треба було робити другу дозу я захворіла. Що робити в такій ситуації?

☝🏻Зробити наступне щеплення одразу, як будете почуватися добре. Це можна зробити вакциною AstraZeneca, Pfizer чи Moderna. МОЗ рекомендує в такому разі щеплення через 28 днів після появи симптомів або першого позитивного тесту на COVID-19.


🙋🏼‍♂️Ми з дружиною вакцинувалися AstraZeneca. Чи потрібно робити бустерну дозу?

☝🏻Так, тим хто вакцинувався будь-якими схваленими в Україні вакцинами, рекомендується зробити третю дозу мРНК-вакцинами (Pfizer, Moderna) через 6-9 місяців після другої.

Будьте здорові🙏🏻

ЗАПИСАТИСЯ НА ЩЕПЛЕННЯ

P.S: Радимо ознайомитися з цікавою статтею “Зв’язатися з нами можна не тільки через контакт-центр”.

Медичний центр “Мій Лікар” – місце де ви зможете отримати кваліфіковану допомогу. Також можете обслуговуватися без черг та безкоштовно, підписавши декларацію з одним із лікарів . Це ви можете зробити онлайн не виходячи з дому. Наші лікарі завжди на зв’язку, тому можете не хвилюватися, якщо вам потрібна буде допомога.