Просто і зрозуміло про вакцинацію для дітей №4

Як діють вакцини?

Усі ми знаємо про щеплення, усі ми їх отримували та отримуємо у різному віці. Та чи всі знають, як вони діють?
От сьогодні про це і поговоримо😊

От уяви театр і акторів. Перед кожною виставою актори серйозно готуються, вивчають текст, відточують рухи – репетирують перед грандіозним виступом на сцені. Таким чином працює і вакцинація – проводить репетицію імунітету перед зустріччю з хворобою. Значно ж ефективніше боротися зі вже знайомим вірусом або інфекцією, чи не так?😉

Унаслідок такої «репетиції» вакциною формується імунітет до захворювання, організм виробляє антитіла. Зазвичай, ці антитіла залишаються з тобою і після хвороби, щоб у майбутньому, у разі зустрічі з цим же збудником хвороби, бути готовим дати достойну відсіч.

Вакцина💉– це найбезпечніший спосіб вберегти здоров’я твоєї дитини.Так, імунітет може з’явитися самостійно після перенесеного захворювання, але ми не знаємо наскільки тяжко пройде захворювання та яких наслідків завдасть хвороба. А як ми вже дізналися з попередніх публікацій, одне і теж захворювання може протікати ой як по-різному☝🏻

Вакцини створюють за рахунок «живих» (але ослаблених) чи «вбитих» (інактивованих) вірусів чи бактерій. Кількість доз залежить саме від того, яка бактерія (чи вірус) є основою вакцини – «жива» чи «вбита». Живі вакцини, такі як КПК – проти кору, паротиту, краснухи – забезпечують захист на все життя. Для того, щоб сформувати захист інактивованими вакцинами, зазвичай, потрібно декілька доз. Для підтримання опорного імунітету від таких захворювань як правець, дифтерія, кашлюк потрібна підтримуюча (бустерна) доза.

Ну як? Дізналися щось нове? Можливо, саме у тебе залишилися питання? Чекаємо їх у коментарях😉

Бережи себе🙏🏻

ЗАПИСАТИСЯ НА ЩЕПЛЕННЯ

P.S: Радимо ознайомитися з цікавою статтею “Зв’язатися з нами можна не тільки через контакт-центр”.

Медичний центр “Мій Лікар” – місце де ви зможете отримати кваліфіковану допомогу. Також можете обслуговуватися без черг та безкоштовно, підписавши декларацію з одним із лікарів . Це ви можете зробити онлайн не виходячи з дому. Наші лікарі завжди на зв’язку, тому можете не хвилюватися, якщо вам потрібна буде допомога.