Просто і зрозуміло про щеплення дітей №2

Захворювання, які можна попередити шляхом вакцинації

Другою темою нашої бесіди будуть факти про деякі захворювання, які можна попередити шляхом вакцинації.
Сідайте зручніше, буде цікаво😉

🟢Вітряна віспа (вітрянка). Здається, усі ми хворіли нею у дитинстві. У кого є смішні фото у зелену крапинку від зеленки?☺️

Дуже добре, якщо ти перехворів вітрянкою у дитинстві та маєш імунітет. Однак, фіксуються випадки другого інфікування або що робити, якщо у дитинстві так і не перехворів. Давайте трошки поговоримо про вітряну віспу⬇️

Вітряна віспа – це захворювання, яке характеризується загалом висипами (з утворенням пухирців) на шкірі та підвищеною температурою🤒.

Передається повітряно-крапельним шляхом та через контакт з пухирцями. Вітрянка ще та підступна. Чи знаєш ти, що вона може призвести до менінгіту (запалення оболонок головного чи спинного мозку), серйозним шкірним ураженням та пневмонії. Дуже небезпечна вітрянка для вагітних та породіль🤰. Статистика говорить про такі наслідки (якщо мама не має імунітету): низька вага дитини при народженні, рубцювання шкіри, енцефаліт (набряк головного мозку) та найневтішніший наслідок – тяжке інфікування новонародженого, яке, нажаль, у 30% випадків призводить до смерті.


🟡Грип. Ну здавалося б, грип то й грип. Хворіли і нічого. Та давайте розберемося детальніше, чи все так просто⬇️

Грип – це захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Зазвичай, він викликає кашель, високу температуру, ломоту в тілі, головний біль тощо. Грип є небезпечним для людей з хронічними захворюваннями, людей похилого віку👵🏻. Проблеми з серцем та пневмонія – це топові наслідки вірусу грипу.

Особливо небезпечний грип для маленьких до 6 місяців🍼. Зазвичай, інфікування діток такого віку закінчується госпіталізацією. Саме тому ми говоримо про вакцинацію вагітних – так матуся убезпечує не тільки себе, а й формує імунітет для дитини. Також важливо щепитися родині новонародженого.

Головний «нюансик» грипу в тому, що він щороку мутує, саме тому антитіла потрібно оновлювати щорічно☝🏻


🔵Вірус папіломи людини (ВПЛ). Ще одна підступна штука. Він є причиною більшості випадків раку шийки матки у жінок. Тільки уявіть!

Інфікування ВПЛ відбувається статевим шляхом. Призводить до вкрай неприємних наслідків – генітальних кандилом, раку статевих органів, раку горла як у жінок, так і у чоловіків. На жаль, сучасна медицина поки що не знає медикаментозного лікування ВПЛ, попереджає вірус тільки вакцинація. І добре, що вона існує!🤞🏻

Чому говоримо про ВПЛ у пості про вакцинацію дітей? Тому що МОЗ рекомендує вакцинацію з 9 років.


Ну то як, цікаво було? Нам дуже! У наступному пості плануємо поговорити про гепатит В, менінгококову та ротавірусну інфекцію. Можливо, хочете дізнатися по щось конкретне? Можете залишити свої побажання у коментарях☺️

ЗАПИСАТИСЯ НА ВАКЦИНАЦІЮ

P.S: Радимо ознайомитися з цікавою статтею “Зв’язатися з нами можна не тільки через контакт-центр”.

Медичний центр “Мій Лікар” – місце де ви зможете отримати кваліфіковану допомогу. Також можете обслуговуватися без черг та безкоштовно, підписавши декларацію з одним із лікарів . Це ви можете зробити онлайн не виходячи з дому. Наші лікарі завжди на зв’язку, тому можете не хвилюватися, якщо вам потрібна буде допомога.