10 правил безпечної відпустки

Готуючись до очікуваного відпочинку, важливо подбати не лише про квитки та місця в готелі, а й про своє здоров’я. Що ж треба зробити перед відпусткою і вже на місці, щоб забезпечити собі здоровий відпочинок? 

1. Підготуйтеся до джетлагу.

Джетлаг – це реакція організму на різку зміну часового поясу, але до цього можна підготуватися. Перед перельотом варто достатньо відпочивати, поступово підлаштовуватися під “новий” режим та розслаблятися перед сном.

2. Уточніть у свого лікаря, чи не потрібно зробити додаткові щеплення.

Подбайте про медичне страхування — воно може допомогти у критичній ситуації. Намагайтеся також уникати хворих людей, прибувши до нової країни.

3. Подбайте про аптечку.

Перелік необхідних медикаментів залежить не лише від стану вашого здоров’я, а й від санітарно-епідеміологічної ситуації в країні чи регіоні куди їдете. Візьміть з собою знеболювальні, антисептик та засіб для захисту від сонця (якщо це спекотні країни).

4. Пийте лише воду в пляшках.

Якщо такої можливості немає, воду потрібно кип’ятити.

5. Не ковтайте воду в басейні.

Опитування Американської ради з питань якості води та здоров’я свідчить, що більша половина людей не приймають душ перед тим, як зайти в басейн. Кожен четвертий зізнався, що хоч раз ходив в туалет, не виходячи з басейну. 17% опитаних визнали, що діарея не зупинить їх від користування басейном.

6. Тримайтеся на відстані від тварин, особливо диких.

Не годуйте їх із рук. Якщо вас вкусила дика тварина, негайно зверніться по медичну допомогу.

7. Подбайте про захист від комах, змій та кліщів.

Плануючи відпочинок на природі, обирайте одяг, який максимально закриває тіло.

8. Дбайте про гігієну.

Якщо не впевнені в якості прибирання в готелі, продезинфікуйте вимикачі та ручки дверей. Пульт від телевізора краще відразу помістити в поліетиленовий пакет. Не забувайте регулярно мити руки та дезинфікувати свій мобільний телефон.

9. Чистіть овочі і фрукти.

Овочі та фрукти краще не лише мити, а й чистити, якщо маєте найменші сумніви щодо якості води.

10. Уникайте вуличної їжі.

Будьте обережні з вуличною їжею, особливо з морепродуктами. Наприклад, рифова риба може містити токсин деяких водоростей, які живуть біля рифів і якими харчується риба. Уникайте також страв із недостатньою термічною обробкою — стейк з кров’ю, яйця-пашот, шашлик.

Хорошого вам відпочинку!