Причини, за якими не потрібно починати прикорм

Поради педіатра Полянської Лілії Георгіївни (відділення м. Києва, вул. Ломоносова, 32)


1. Батькам здається, що малюк не наїдається. Ці сумніви легко розвіяти визначенням щомісячного набору ваги. Ідеально – заповнити графік в одному з додатків, у яких закладені таблиці World Health Organization (наприклад, Child Growth Tracker). Для малюка груди – це не тільки їжа, це заспокоєння, відчуття контакту з мамою і навіть знеболювальне. “Часто просить груди” – не показник голоду.

2. Бабуся/сусідка/знайома сказала, що раніше вже з трьох місяців давали їжу. Медицина розвивається, проводяться сотні досліджень … це нормально, що і рекомендації змінюються. Головне, що потрібно знати про сучасні – дитина повинна бути фізично готовою спробувати їжу. У три місяці дитина точно не готова.

3. Мама вирішила закінчити ГВ в 3/6/12 місяців. Якщо є необхідність у завершенні ГВ раніше рекомендованого віку (ВООЗ за годування до 2 років або довше за бажанням мами), використовуємо замінники грудного молока. Принципи введення прикорму при цьому не змінюються.

4. На упаковці написано “2+”, “3+”, “4+”. Маркетинг – страшна штука. Виробнику вигідно, щоб дитина максимально рано познайомилася з його продуктом і якомога довше його вживала.

5. Дитина дійсно має дефіцит ваги. У такому випадку ми вводимо докорм, а не прикорм. Тобто доступними нам способами збільшуємо обсяг молока, яке з’їдає малюк. Обсяг докорму можна збільшувати швидко, він збалансований, щоб максимально ефективно компенсувати нестачу нутрієнтів.


Декларуйся онлайн і приходь на безкоштовний прийом до Лілії Георгіївни 


 Укласти декларацію швидко та просто:


P.S: Радимо ознайомитися з цікавою статтею “Коли звернутися до лікаря-невролога?”.


Медичний центр “Мій Лікар” – місце де ви зможете отримати кваліфіковану допомогу. Також можете обслуговуватися без черг та безкоштовно, підписавши декларацію з одним із лікарів . Це ви можете зробити онлайн не виходячи з дому. Наші лікарі завжди на зв’язку, тому можете не хвилюватися, якщо вам потрібна буде допомога.

ПІДПИСАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ