Планова вакцинація під час війни. Правець

Інформація від лікаря-педіатра Джуглі Іветти Олександрівни

💉Планова вакцинація є особливо актуальною та необхідною у часи війни.

Під час війни поширенню інфекцій 🦠 🧫сприяють великі скупчення людей. Також можливе зараження через відкриті 🩹рани. Погані санітарні умови🧼, переохолодження, порушення сну, недоїдання, хронічний стрес підвищують ризики виникнення інфекційних хвороб. Також не забуваємо про спалахи поліомієліту, дифтерії та вже не рідкісні випадки кору в Україні.
Сьогодні ми поговоримо про правець.

🔷Правець – це захворювання, що передається при контакті зі спорами бактерій Clostridium tetani, які живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин.

🔹Шляхи інфікування – через поранення шкірних 🩹покривів, особливо високий ризик у випадку розчавлених, глибоких 🔪колотих, вогнепальних 🔫 ран, зі стороннім тілом, значно забруднених землею, випорожненнями або слиною.

🔹Прояви:

  • біль в голові і в м’язах;
  • підвищення 🌡температури;
  • підвищення тонусу мʼязів тіла;
  • судоми, опістотонус;
  • труднощі при відкритті рота, сардонічна посмішка;
  • може виникнути параліч діафрагми і зупинка дихання.

🔹Яке лікування? Специфічних ліків 💊не існує. Невакциновані особи, уражені правцем, госпіталізуються у відділення інтенсивної 🩺терапії. Якщо дитина/дорослий були вакциновані – достатній захист від правцю створює вакцинація💉.

🔹Плановий календар щеплень 💉- 2 міс.- 4міс.- 6міс. -18міс.- 6років. -16років – кожні 10 років.

🔹Тобто у нас немає пожиттєвого імунітету від правця і кожні 10 років ви повинні робити щеплення (ревакцинуватися).


P.S: Радимо ознайомитися з цікавою статтею “Онлайн-консультації з грудного вигодовування”.

Медичний центр “Мій Лікар” – місце де ви зможете отримати кваліфіковану допомогу. Також можете обслуговуватися без черг та безкоштовно, підписавши декларацію з одним із лікарів . Це ви можете зробити онлайн не виходячи з дому. Наші лікарі завжди на зв’язку, тому можете не хвилюватися, якщо вам потрібна буде допомога.