Гепатит В

Друзі, з нами знову Юлія Пашкова 👩🏼 ⚕️ та рубрика ”Поради лікаря-педіатра “. Ми вже розповідали про вакцинацію дітей за Національним календарем щеплень, і сьогодні зупинимося на цій темі детальніше.

☝️ Говорячи про графік вакцинації, хочеться почати з вакцини, рекомендованої дитині на 1-й день життя – гепатит В.

🤔 Що це за звір?

Гепатит В – небезпечна для життя хвороба, яку провокує ДНК-вмісний вірус з родини гепаднавірусів, що паразитує в клітинах печінки.
У світі інфіковано до 6% людей.

Носіння вірусу не обов’язково супроводжується гепатитом, але інфікована людина може заразити інших.

🔬 Печінка – головна лабораторія організму. Саме тут відбуваються процеси синтезу речовин, які використовуються для формування всіх тканин і рідин, медіаторів і гормонів, котрі забезпечують життя людини. Тут же відбувається перетворення ♻️ токсичних речовин, які потрапили в організм ззовні або утворилися під час обміну речовин, в безпечні продукти, що потім виводяться з організму.

При хронічному запаленні в печінці, викликаному вірусом гепатиту В, всі ці процеси порушуються, що призводить до зниження якості життя та зменшення його тривалості.

🤔 Як відбувається інфікування?

Вірус гепатиту В передається внаслідок контакту з зараженою кров’ю, слиною, менструальними та вагінальними виділеннями, сім’яною рідиною.

💁 Як захистити свою дитину?

Враховуючи важливість профілактики даного захворювання, у календар щеплень включена вакцинація від гепатиту В (1-й день життя дитини, 2 місяців, 6 місяців). При дотриманні правил вакцинації діти добре переносять щеплення. Вакцинація дає прижиттєвий імунітет  проти гепатиту В у 98-100 % щеплень.

❤️ Нагадуємо, що у відділеннях медичного центру ”Мій Лікар” ми проводимо БЕЗКОШТОВНУ * вакцинацію дітей проти гепатиту В (та інших інфекційних захворювань згідно з Національним календарем щеплень).

* для задекларованих пацієнтів