Підвищений артеріальний тиск. Як собі зарадити?

Допис від сімейного лікаря Кобиш-Шодії Оксани Вікторівни (клініка м. Києва, вул Кадетський Гай, 6) 

В умовах воєнних дій збільшується кількість звернень щодо підвищеного артеріального тиску. У зоні ризику люди з хронічними серцево-судинними захворюваннями. Дуже часто такий стан організму спричинений впливом стресу. Особливо зараз, коли територія нашої країни у полоні бойових дій.

Підвищення артеріального тиску – це відповідь організму на стрес. Цей стан супроводжується такими симптомами – головний біль, запаморочення, шум у голові, нудота, блювання тощо. Головне у цій ситуації розуміти, як зарадити організму☝🏻.

Дуже важливо не припиняти приймати антигіпертензивну терапію, яку підібрав ваш сімейний лікар. Якщо ви раніше (або ваша близька людина) не страждали підвищенням тиску, а ви підозрюєте саме цей стан, зателефонуйте вашому сімейному лікареві для поради що робити у такій ситуації. Також, завжди можна зв’язатися онлайн з будь-яким спеціалістом нашої клініки для корекції доз препаратів, для того, щоб ми порадили аналоги, якщо даного препарату зараз немає в аптеці.

До речі, нещодавно вийшов корисний допис про аналоги інших препаратів. Можна ознайомитися за посиланням  (посилання активне, натискай)


🙋‍♀️Як можна зарадити собі у стані підвищеного тиску:
1. Спробуйте прийняти лежаче положення у безпечному місці з доступом свіжого повітря.
2. Якщо у вас є препарати для швидкої допомоги, що призначив лікар (це може бути каптопрес – під язик , краплі фармадипіну – 3 краплі) – прийміть ліки і зачекайте 30 хв доки вони подіють.
3. Додатково можна прийняти заспокійливий засіб, призначений лікарем.

❗️Якщо ваше самопочуття не покращується або з’являються нові симптоми, обов’язково потрібно викликати невідкладну медичну допомогу.

Бережіть себе💙💛


P.S: Радимо ознайомитися з цікавою статтею “Альтернативні препарати від високого артеріального тиску та підвищеного холестерину”.

Медичний центр “Мій Лікар” – місце де ви зможете отримати кваліфіковану допомогу. Також можете обслуговуватися без черг та безкоштовно, підписавши декларацію з одним із лікарів . Це ви можете зробити онлайн не виходячи з дому. Наші лікарі завжди на зв’язку, тому можете не хвилюватися, якщо вам потрібна буде допомога.