Обережно, кліщі!

Інформацією ділиться лікар-терапевт Оксьоненко Олена Андріївна
Навесні в лісах і парках активізуються кліщі. Укуси цих тварин загрожують людині такими хворобами: хвороба Лайма, кліщовий вірусний енцефаліт та марсельська гарячка.
🟢Що робити, щоб не допустити укусу кліща?:
- Подбайте про відповідний одяг. Бажано одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами – так легше буде помітити кліща. Обов’язково одягніть головний убір🧢.
- Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і дітей, щоб виявити кліщів. Особливо ретельно обстежуйте ділянки тіла, покриті волоссям.
- Місце для привалів на природі звільняйте від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.
- При поверненні додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його👕. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши із одягу. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Витрушування одягу не рятує від кліщів.
- Перевірте речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо).
- Якщо на природу брали домашнього улюбленця🦮 – його також слід оглянути на наявність кліщів.
- Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні засоби, найчастіше це – аерозолі, які відлякують кліщів. Використовуйте їх перед прогулянкою. Зверніть увагу на тривалість дії засобу.
🟡Якщо ви виявили кліща на шкірі:
- Негайно зверніться до найближчого травмпункту🏥. У містах цілодобово працюють травмпункти, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження.
Якщо це неможливо, постарайтесь видалити його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити найближче до шкіри.
- Після видалення кліща змастіть ранку антисептичним розчином🩹. Якщо залишилася частина кліща, його видаляють стерильною голкою. Видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд та щільно закрити кришку. За направленнями лікаря у лабораторній мережі проводяться лабораторні дослідження🧑🔬 кліщів на наявність збудників бореліозу.
- Ретельно вимийте руки з милом🧼.
- Протягом двох тижнів щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі – зверніться до лікаря☝🏻.
Памятайте, що найефективнішим способом захисту від кліщового енцефаліту є вакцинація💉. Зробити щеплення можна й у клініці “Мій Лікар” вакциною ФСМЕ-ІМУН. Уточнюйте наявність.
Записатися на щеплення можна:
☎️за номером телефону 0800 33 11 00
👩🏻💻на сайті
📱у Телеграм-боті
Бережіть себе та близьких💙💛
P.S: Радимо ознайомитися з цікавою статтею “Планова вакцинація під час війни. Дифтерія.”.
Медичний центр “Мій Лікар” – місце де ви зможете отримати кваліфіковану допомогу. Також можете обслуговуватися без черг та безкоштовно, підписавши декларацію з одним із лікарів . Це ви можете зробити онлайн не виходячи з дому. Наші лікарі завжди на зв’язку, тому можете не хвилюватися, якщо вам потрібна буде допомога.