Всеукраїнська мережа клінік лікарів первинної допомоги «Мій Лікар» уклала договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) у рамках «другої хвилі» контрактування закладів, які надають послуги первинної медичної допомоги.

Нагадаємо, «друга хвиля» завершилася 15 серпня цього року. За даними МОЗ, за цей час договори з НСЗУ уклали 462 заклади охорони здоров’я, з яких 389 комунальних медзакладів, 40 приватних клінік та 33 лікарі-ФОП.

Уже з жовтня ці медзаклади будуть фінансуватись за новою моделлю — отримувати прямі виплати від Нацслужби здоров’я за обслуговування пацієнтів.

Цього разу до нового механізму фінансування приєдналися заклади з усіх областей України. Зокрема, з Нацслужбою здоров’я починають роботу всі комунальні заклади Харкова, Львова, Сум, Рівного, Житомира, Тернополя, Чернігова, Чернівців, Івано-Франківська, Маріуполя, Мукачева та багатьох інших міст, містечок і сіл.

Загалом з Національною службою здоров’я уже працюють 623 медичні заклади по усій країні. Інші комунальні заклади, що надають первинну допомогу, мають підписати договори з НСЗУ до кінця 2018 року.

Медзаклади, які уклали договіри з НСЗУ, обслуговують загалом 23 млн людей. З них понад 10 млн вже обрали своїх лікарів.

Точні дати «третьої хвилі» укладання договорів Нацслужба здоров’я оголосить найближчим часом.