Як пережити спеку без шкоди для організму?

пережити спеку

Прийшло літо, а з ним спека, головний біль та сонячні удари.
Як пережити спеку без шкоди для організму?

Декілька простих порад від нашого сімейного лікаря Дарини Дмитрієвської:

  1. Уникати прогулянок під сонцем.  

Тривалі прогулянки під палючим сонцем, можуть призвести до теплового удару чи перегрівання. В першу чергу, таких прогулянок повинні уникати люди із захворюваннями серцево-судинної та дихальної системи, цукровим діабетом та проблемами щитовидної залози.

  1. Пити воду.

При відсутності води, можна випити чаю, соку чи компоту. Але оптимальний варіант – це вода. Вона найкраще втамовує спрагу та найлегше сприймається організмом. Кількість випитої води залежить від активності впродовж дня. Найкраще – під час спеки носити з собою пляшечку води.

  1. Носити одяг з довгими рукавами з натуральних тканин.

Рекомендується носити вільний одяг з довгими рукавами, світлого кольору та з натуральних тканин. Тоді краще пропускається повітря, відбиваються сонячні промені та відбувається захист шкіри від шкідливих процесів під дією сонця.

  1. Носити головні убори

Не слід забувати про головні убори! Вони мають бути світлих кольорів, щоб відбивати сонячні промені та захищати голову від перегрівання. Тоді зменшується ризик теплового удару та впливу високої температури на шкіру обличчя.

  1.  Вмиватись та обливатися водою

Вмиватися чи обливатися водою під час спеки можна та потрібно. Адже це охолоджує верхній шар шкіри та запобігає перегріванню інших органів.

Водночас, не рекомендується занадто часто приймати душ з гелем чи милом, це пересушує шкіру і змиває своєрідний захист.

  1. Наносити засоби з SPF.

Краще використовувати засоби із рівнем захисту 30 SPF, це оптимальний рівень як для міста. Частота залежить від тривалості перебування на сонці. Тобто, на пляжі краще наносити засоби після кожного купання, а для міста достатньо нанести зранку перед виходом.

За матеріалами статті: https://bit.ly/2Zok41Y

Декларація онлайн:

Ми у соціальних мережах:


P.S: Радимо ознайомитися з цікавою статтею “Лікар-дієтолог відтепер у м. Біла Церква”.