Кліщі та вакцинація💉

Статтю підготувала лікар-терапевт Сліпець Ольга Петрівна 

На вулиці ризик підхопити кліща зростає з кожним днем. Виїжджаючи за місто на дачу або пікнік чи просто прогулюючись у лісі. Найбільш поширеною хворобою після укусу є кліщовий енцефаліт, бореліоз або хвороба Лайма.

Кліщовий енцефаліт характеризується вираженим ураженням центральної нервової системи🧠 та інтоксикацією організму. Це дуже важке захворювання, яке може призвести не тільки до інвалідності, а й до смерті.

На жаль, препаратів для етіотропної терапії кліщового енцефаліту не існує. Для лікування рекомендують застосування імуноглобуліну. Однак цей метод є дискусійним🧐, оскільки відсутня доказова база ефективності препарату в терапії таких хворих.


Вакцинація💉 проти вірусу кліщового енцефаліту – це поки що єдиний надійний спосіб захисту від зараження☝🏻. Вакцина ФСМЕ-Імун (FSME-Immun) (Австрія) – сучасний вакцинальний препарат для його профілактики. Майже у 100% щеплених виробляється стійкий імунітет🛡.

Вакцинація застосовується для дорослих та підлітків з 16 років за схемою👇🏻:
🔸І щеплення – обраний день
🔸ІІ щеплення – через 1-3 міс.
🔸ІІІ щеплення – через 5-12 міс. після ІІ

Ревакцинація від кліщового енцефаліту проводитися кожні 3 роки у вигляді однієї ін’єкції.

Екстрена профілактика після укусу кліща проводиться, як правило, влітку і в більш стислі терміни: ІІ вакцина вводиться через 2 тижні після першої, а ІІІ – через 5-12 міс після ІІ.

Зробити щеплення від кліщового енцефаліту можна й у клініці “Мій Лікар” вакциною ФСМЕ-ІМУН. Уточнюйте наявність.

Записатися на щеплення можна:
☎️за номером телефону 0800 33 11 00
👩🏻‍💻на сайті 
📱у Телеграм-боті 

Будьте здорові💙💛

Записатися на щеплення

P.S: Радимо ознайомитися з цікавою статтею “Обережно, кліщі!”.

Медичний центр “Мій Лікар” – місце де ви зможете отримати кваліфіковану допомогу. Також можете обслуговуватися без черг та безкоштовно, підписавши декларацію з одним із лікарів . Це ви можете зробити онлайн не виходячи з дому. Наші лікарі завжди на зв’язку, тому можете не хвилюватися, якщо вам потрібна буде допомога.