Дотримуйтеся інструкції

Поради педіатра Полянської Лілії Георгіївни (відділення м. Києва, вул. Ломоносова, 32)


Не варто у 21-му столітті займатися домашньою алхімією, коли в аптеках продаються вже готові форми ліків.

“Розтирати, ділити, насипати на язик, крапати на пустушку, пити вміст ампул” і багато інших експериментів, які продовжують проводити пацієнти і радити лікарі.


Тож давайте з’ясуємо, чому не варто обирати такий шлях:

  • Більшість таблеток не можна ділити, адже діючі речовини в них розподілені нерівномірно. Візуально розділивши таблетку на дві половини, ризикуємо отримати дві нерівні дози. Якщо в інструкції написано 1/2 таблетки – це означає, що її можна розділити, але знову ж таки навпіл, а не на 1/8.
  • Капсули, тверді оболонки захищають вміст препарату від впливу навколишнього середовища. І навпаки, захищають наше внутрішнє середовище від шкідливої ​​дії препаратів там, де їх бути не повинно. Тому нам не гірко на смак, а ліки потрапляють чітко за призначенням.
  • Різні форми випуску допомагають підібрати найкомфортніший варіант лікування. Випити сироп і таким чином уникнути уколу. Замість спроб проковтнути таблетку – порахувати краплі.
  • Можемо точно підібрати дозування у перерахунку на кілограм маси тіла. Особливо актуально для діток. Для того, щоб дія ліків була максимально ефективною, а ризик побічних явищ наближався до нуля.
  • І головне – при неправильному введенні препарат може не принести очікуваної користі та навіть бути небезпечним. Тільки у рекламі сироп від кашлю потрапляє одразу до легень. Насправді йому потрібно пройти довгий шлях, познайомитися з різними ферментами, запустити відповідні реакції організму.

Якщо ви не маєте вибору чи якщо ви перебуваєте в 300 км від найближчої аптеки, а потрібні лікарські форми не зареєстровані в країні і допомога необхідна прямо зараз – лікар має право використати будь-які дієві варіанти. Це називається “офф-лейбл” і повинно бути обґрунтовано.

Бажаю, щоб такі ситуації не зустрічалися у вашому житті … та сподіваюсь, я була досить переконливою.


Декларуйся онлайн і приходь на безкоштовний прийом до Лілії Георгіївни 


 Укласти декларацію швидко та просто:P.S: Радимо ознайомитися з цікавою статтею “Астенічний синдром”.


Медичний центр “Мій Лікар” – місце де ви зможете отримати кваліфіковану допомогу. Також можете обслуговуватися без черг та безкоштовно, підписавши декларацію з одним із лікарів . Це ви можете зробити онлайн не виходячи з дому. Наші лікарі завжди на зв’язку, тому можете не хвилюватися, якщо вам потрібна буде допомога.

ПІДПИСАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ