Деякі проблеми лактації, які тривожать матусь

Вчора ми опублікували допис щодо того, як зберегти грудне вигодовування у період стресу🤱🏼. Сьогодні ж поговоримо про деякі проблеми лактації, які тривожать матусь.

✏️Інформацією ділиться сімейний лікар Задерей Ірина Петрівна 

Грудне вигодовування (ГВ) – це дуже важливий процес у формуванні здоров’я малюка. Тож, не втратити можливість годувати дитину природним шляхом – це першочергове завдання кожної матусі, навіть у період війни.

Чому при можливості потрібно зберігати грудне вигодовування в зонах бойових дій?:
• зменшує післяпологову кровотечу у матері;
• стимулює зв’язок між матір’ю та дитиною;
• полегшує догляд за дитиною;
• може давати мамі відчуття контролю над ситуацією;
• немає залежності від постачання сумішей.

Так, дійсно, стрес – це найчастіший негативний фактор, який може спровокувати припинення ГВ. Однак, він не може одномоментно призвести до зникнення грудного молока. У період емоційний переживань дуже важлива підтримка мами з боку близьких людей. Не завадить підтримка консультантів з грудного вигодовування. Інколи саме консультанти відіграють вирішальну роль у збереженні природного вигодовування дитини.

📲Таку консультацію🤱🏼 ти можеш отримати й у нас у Телеграм-боті.

Часто тривожить мам погані умови гігієни🚿під час війни. Однак груди не потребують миття перед кожним годуванням. Достатньо рутинного гігієнічного душу раз на добу або і рідше. Важливо дбати про ретельну гігієну рук, особливо після туалету та перед годуванням малюка.

З приводу харчування🍎 мами, то особливих дієт не існує, жінці дозволяється вживати різноманітні продукти, збільшуючи тільки потребу в добовій калорійності + 325-424 ккал.


Що робити, коли дитині недостатньо молока?

Об’єктивні критерії, які можуть про це свідчити:
• погана прибавка у вазі: менше 500 г на місяць (менше 125 г на тиждень);
• виділення малої кількості концентрованої сечі, менше 6-8 разів на добу.

Якщо маля недоїдає грудного молока, то чим можна догодувати🍼?:
• власне зціджене молоко;
• годування іншою жінкою (годувальницею) – обов’язково запитайте про стан здоров’я жінки;
• донорське молоко (коли інша жінка передає своє грудне молоко/банки грудного молока);
• адаптовані суміші.

За відсутності інших варіантів – закип’ятіть 1/3 склянки води + 2/3 склянки кип’яченого коров’ячого молока + 1 ч.л. цукру. ☝🏻Ніколи не давайте цільне коров’яче молоко без цього «рецепту» до 6 місяців❗️

Скільки давати?
Для дітей більше 2.5 кг = 150 мл на кілограм ваги на добу, розділені на 8 годувань (кожні 3 години)
Об’ємний метод:
• 10 днів – 2 міс – 1/5 від маси тіла
• 2 міс – 4 міс – 1/6 від маси тіла
• 4 міс – 6 міс – 1/7 від маси тіла
• 6 міс – 12 міс – 1/8 від маси тіла (не більше 1л)
Потребу визначаємо з врахуванням дефіциту. Починаємо від 25% потреби.

Діти менше 2.5 кг – починаємо з 60 мл на кг ваги. Щодня збільшуємо на 20 мл на кг ваги, доти, поки малюк не почне отримувати 200 мг на кг ваги на день. Ділимо на 8-10 годувань (кожні 2-3 години). Продовжуємо догодовувати поки малюк не буде 1800 г чи більше, і поки не перейде на виключно ГВ.

Рекомендовано догодовувати з чашки! Не використовуємо пляшку. Кип’ятити чашку обов’язково. Можна з ложки, але повільніше.

Нагадуємо, що Павлів Анастасія Миколаївна – сертифікований консультант з грудного вигодовування надає безкоштовні онлайн-консультації щодо лактації

онлайн-консультація

P.S: Радимо ознайомитися з цікавою статтею “Як зберегти грудне вигодовування у період стресу?”.

Медичний центр “Мій Лікар” – місце де ви зможете отримати кваліфіковану допомогу. Також можете обслуговуватися без черг та безкоштовно, підписавши декларацію з одним із лікарів . Це ви можете зробити онлайн не виходячи з дому. Наші лікарі завжди на зв’язку, тому можете не хвилюватися, якщо вам потрібна буде допомога.