Як відрізнити грип від застуди: поради нашого сімейного лікаря Дарини Дмитрієвської

Дмитриевская Дарина Игоревна

На сьогодні у світі існує більше 200 респіраторних вірусів – тих, що переважно вражають дихальну систему, і грип – лише один із них. Всі ці віруси надзвичайно мінливі, мають різні симптоми та в діагнозі звучать, як гостре респіраторне вірусне захворювання – ГРВІ. Як правило, лікарі не визначають, який саме з вірусів спричинив хворобливий стан, адже це жодним чином не впливає на лікування і прогноз.

Основна і вагома відмінність грипу від інших респіраторних вірусів полягає у серйозності ускладнень, які можуть виникнути. Найбільш уразливі групи населення – діти до 5 років, люди похилого віку (65 років і старші), пацієнти з порушеннями імунітету (ВІЛ-інфковані люди, пацієнти з онкологією та ті, хто приймає імуносупресивну терапію). Уразливою є також частина населення з хронічними захворюваннями будь-яких систем, метаболічним синдромом зі значно збільшеною вагою тіла.
Єдиним надійним способом профілактики грипу в наш час є вакцинація. Щеплення захистить більшість пацієнтів від захворювання, а у 20-30% зробить його перебіг суттєво легшим та допоможе запобігти ускладненням.

Повний текст статті.