Алергія на зиму

Корисний допис від лікаря-алерголога Радченко Марії Володимирівни (клініка “Мій Лікар” за адресою вул. Борщагівська, 145 Ⓜ️Шулявська)


Прихід справжньої зими навів мене на думку розповісти про особливості алергії в цю прекрасну (чи ні) холодну пору року. Здавалося б, настали морози, і частина алергенів зовнішнього середовища впала в сплячку, але прокидається холодова алергія, найчастішим проявом якої є кропив’янка.

Отже, холодова кропив’янка – це алергічна реакція, яка виникає при контакті з джерелом холоду: повітрям, водою, їжею, холодними предметами. Її проявами є висипання на шкірі у вигляді пухирів, почервоніння шкіри, набряк, печіння, свербіж, які швидко проходять після припинення контакту з холодом.

Вираженість симптомів залежить від:

❄️індивідуальної чутливості;

❄️ тривалості контакту з джерелом холоду;

❄️рівня температури.

Як допоміжний метод діагностики можна використовувати тест із кубиком льоду 🧊, так званий «холодовий тест Дункана».

При кімнатній температурі під наглядом лікаря до зап’ястя або внутрішньої сторони передпліччя прикладають кубик льоду на 3-5 хвилин. Важливо лід помістити в непроникний пакет, щоб виключити аквагенну кропивницю.

Через 10 хвилин оцінюємо результат: при появі пухирця, почервоніння, свербежу, печіння проба вважається позитивною.

Все було б не так страшно, якби алергія на холод обмежувалася лише кропив’янкою. Але у людей, які дуже чутливі до низьких температур, може виникнути навіть набряк губ, язика, дихальних шляхів, ангіоневротичний набряк та найнебезпечніше – анафілактичний шок❗️ (якщо поринути в ополонку, наприклад).

🧤 Якщо ж при контакті з холодним, морозним повітрям з’являється почервоніння, сухість, тріщини та печіння шкіри, то ці симптоми є проявами ірритантного контактного дерматиту, не алергії. При такому стані важливо правильно доглядати за шкірою, використовувати колд-крем на відкритих ділянках за 30 хвилин до виходу на вулицю, і, звичайно ж, рукавички, шарф та шапку. Мама 💯 буде задоволена😉

Записатися на прийом

P.S: Радимо ознайомитися з цікавою статтею “Зв’язатися з нами можна не тільки через контакт-центр”.

Медичний центр “Мій Лікар” – місце де ви зможете отримати кваліфіковану допомогу. Також можете обслуговуватися без черг та безкоштовно, підписавши декларацію з одним із лікарів . Це ви можете зробити онлайн не виходячи з дому. Наші лікарі завжди на зв’язку, тому можете не хвилюватися, якщо вам потрібна буде допомога.