Рекомендації перед візитом до гінеколога

Регулярні профілактичні огляди гінеколога важливі для збереження здоров’я жінки. Підготуватися до прийому у гінеколога досить нескладно, ці прості кроки не віднімуть багато твого часу та зроблять візит більш ефективним.


🛁ОСОБЛИВОСТІ ГІГІЄНИ ПЕРЕД ОГЛЯДОМ У ЛІКАРЯ-ГІНЕКОЛОГА. Перед прийомом у лікаря бажано дотримуватися звичайних правил гігієни. Достатньо просто прийняти душ як завжди, а якісь додаткові водні процедури зовсім не потрібні. Занадто висока в цьому плані активність може призвести до порушення мікрофлори, що в свою чергу стане причиною недостовірності результатів аналізів.

Не можна робити спринцювання будь-якими розчинами чи навіть простою водою, тому що ці дії також можуть спотворити результати мазків.

За 2 дні до запланованої консультації бажано не жити статевим життям і не використовувати засоби особистої гігієни, у складі яких є антибактеріальні компоненти.

📝ЗАЗДАЛЕГІДЬ СПЛАНУЙТЕ СПИСОК ПИТАНЬ. Більшість пацієнток ніяковіють на прийомі і часто забувають поставити питання, що хвилюють їх. Тому бажано записати важливі питання у блокнот, телефон чи планшет і під час консультації задати їх спеціалісту. Окрім скарг можна уточнити інформацію з питань контрацепції, підготовки до вагітності та інших аспектів.

🕐СИСТЕМАТИЗУЙТЕ ІНФОРМАЦІЮ ПРО МЕНСТРУАЛЬНИЙ ЦИКЛ ПЕРЕД ВІЗИТОМ ДО ЛІКАРЯ. Одне з перших питань, що задає гінеколог на прийомі – це дата останніх місячних і середня тривалість циклу. Інколи жінкам буває складно одразу відповісти на це питання. Якщо згадати цю інформацію заздалегідь і занотувати її, можна зекономити час на прийомі і не хвилюватися з цього приводу (дуже зручно слідкувати за своїм циклом за допомогою мобільних додатків).

Окрім цього, лікарю може знадобитися інформація про наявність в анамнезі гінекологічних патологій, тому бажано приносити на прийом результати попередніх УЗД та аналізів. Якщо ти приймаєш антибіотики чи гормони, обов’язково попередьте про це лікаря, тому що ці медикаменти можуть впливати на результати деяких діагностичних досліджень.


☝🏻Важливо нічого не приховувати від лікаря, бо його задача – об’єктивно оцінити стан твого здоров’я та допомогти тобі.


Потрібна консультація гінеколога?

Готові записати тебе на прийом до лікаря-гінеколога Котельницької Марини Миколаївни:

Будьте здоровіP.S: Радимо ознайомитися з цікавою статтею “Немедикаментозні методи зниження стресу?”.


Медичний центр “Мій Лікар” – місце де ви зможете отримати кваліфіковану допомогу. Також можете обслуговуватися без черг та безкоштовно, підписавши декларацію з одним із лікарів . Це ви можете зробити онлайн не виходячи з дому. Наші лікарі завжди на зв’язку, тому можете не хвилюватися, якщо вам потрібна буде допомога.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ