6 правил гігієни дівчинки від 0 до 7 років

Гігієнічні навички самі не народжуються. Їм треба вчити дитину з самого раннього віку. Особливо важливо навчити дівчинку. Правильна гігієна – це та гігієна, яка не шкодить кожному покрову вульви дівчинки і не викликає гінекологічні захворювання. Наскільки правильно ви навчите дочку з дитинства навичкам до щоденної гігієни, настільки здоровою жінкою вона буде.

Перше правило і найважливіше: Підмивати дівчинку треба спереду назад, а не навпаки! Робити це потрібно ні в якому разі не по 5-10 разів в день, а досить 2-х разів на день під проточною водою (вранці і ввечері).

Друге правило: При кожному підмиванні ми не використовуємо мило або гель для гігієни дівчинки. Гігієнічний гель використовується для підмивання вульви 1-2 рази в тиждень, не частіше!

Третє правило: Мама повинна міняти підгузник кожні 2-3 години. З 1 року народження і до 2.5 років підгузники повинні використовуватися тільки на прогулянці.

Четверте правило: Вологі серветки – ми користуємося у виняткових випадках, коли немає можливості підмити дитину проточною водою. Тобто серветки – це виключення з хороших правил.

П’яте правило: Рушник має бути чистим, м’яким і виключно індивідуальним, а вологу після миття слід промокати, а не витирати.

Шосте правило: Нижню білизну для дочки купуйте тільки з натуральних тканин, а трусики і штанці не повинні обмежувати рух малюка і стягувати статеві органи.

У яких випадках необхідно звернутися до лікаря?

Бувають і такі ситуації, які вимагають негайного звернення до лікаря:

  • виділення мають неприємний запах, зелений або яскраво-жовтий колір;
  • малі статеві губи зрослися між собою, утворивши спайки.

Не намагайтеся роз’єднати губи самостійно! Дитячий гінеколог встановить причину виділень та свербежу, якщо знадобиться – призначить відповідне лікування.

Бережіть себе і близьких та будьте здорові!